Відбудеться Фестиваль живих історій

detector.media

28 – 29 вересня у Києві на ВДНГ організація Інша Освіта та програма неформальної історичної освіти Студії живої історії проведуть другий Фестиваль живих історій. Він збере людей, ініціативи та інституції, що працюють із культурною спадщиною, зокрема, радянською, вивченням історії та пам’яті.

Фестиваль стане спільним простором для відповідального осмислення новітньої історії, представлення культурних та освітніх практик, пошуку інклюзивного та поліфонічного бачення історії, що передбачає полікультурний, локальний та особистісний виміри.

«“Жива історія” – та, що зачіпає за живе. Ми стикаємося з історією щодня: коли чуємо новини з телевізора на кухні у батьків, коли згадуємо з друзями, як вибивали кепси і наклейки в 90-х, коли їдемо на тролейбусі-гармошці, коли вибираємо книжку на букіністичному ринку. Усе, що привертає увагу і збурює емоції, – жива історія. Це те приємне, що ми відкривали і переживали в житті, чи отримали у спадок від родини. Але також і задавнені образи, важкий неопрацьований досвід минулого», – пояснює Катерина Єфремова, співкоординаторка Фестивалю живих історій.

В межах фестивалю, 29 вересня в Державній бібліотеці України для юнацтва (Голосіївський проспект, 122) відбудуться також лекції та обговорення про літературу:

15.00 ― 16.30: Обговорення «Навіщо писати про минуле, якщо можна — про майбутнє?»: історичний репортаж в Україні. Учасники: Світлана Ославська, незалежна журналістка; Антон Семиженко, журналіст-фрілансер,
дописувач журналу «Локальна історія»; Альона Вишницька, незалежна журналістка,
редакторка онлайн-журналу про Південь «О, море».

16.30 ― 18.00: Дискусія «Історична достовірність проти художнього задуму: що важливіше в мистецькому творі?». Учасники: Артем Папакін, історик, реконструктор; Кирило Галушко, «Лікбез: історичний фронт»; Наталія Чичасова, кураторка мистецьких проєктів, історикиня мистецтва; Наталія Івчик, ГО «Центр «Мнемоніка»

15.00 ― 16.30: Обговорення «Наука в маси: реалії українського історичного наукпопу». Учасники: Кирило Галушко, «Лікбез: історичний фронт»; Тетяна Водотика, журнал «Місто: історія, культура, суспільство»; Петро Долганов, ГО «Центр «Мнемоніка».

16.30 ― 18.00: «Як говорити і писати про трагічні та контроверсійні теми?». Учасники: Тетяна Пастушенко, Центр усної історії КНУ; Володимир Бірчак, Центр досліджень визвольного руху, онлайн-видання «Історична правда», Національна комісія з питань реабілітації жертв політичних репресій; Леся Харченко, журналістка і режисерка, консультантка німецького фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ); Петро Долганов, ГО «Центр «Мнемоніка».

Окріс цього, на основній локації Фестивалю (13 павільйон ВДНГ арт-резиденція Carbon (просп. Академіка Глушкова, 1) діятиме «Книжкова крамниця» ― самоорганізований простір, де можна поділитися власними книгами у форматі буккросингу, продати чи обміняти.

Повна програма фестивалю.

Подія у Facebook.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики