Відбудеться лекція про основні культурні процеси 1920-х в Харкові

facebook.com

Сьогодні у PinchukArtCentre в межах літературної програми виставки «Заборонене зображення» Ярина Цимбал прочитає лекцію про основні культурні процеси в Харкові 1920-х. Лекція відбудеться o 19.00 на 3 поверсі PinchukArtCentre.

На ті півтора десятиліття, коли Харків був столицею України, припадає найяскравіший період в історії української культури ХХ століття — «наші 20-ті». Тут постали нова література, театр, живопис, дизайн, архітектура, фотографія, пластичні мистецтва, музика, зрештою, новий побут. Ця нова культура приваблювала і притягувала не лише українців, вона здобула визнання у Європі і світі. А проте зазнала вона і шаленого внутрішнього опору. Лекцію буде присвячено питанню, що значив Харків для «наших 20-х» і що він значить для нас зараз.

Ярина Цимбал — відома українська літературознавиця, кандидатка філологічних наук, наукова співробітниця Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Дослідниця літератури 1920-х років і українського авангарду. Популярна авторка онлайн-проекту «Наші 1920-ті», який фахово і сучасно популяризує яскравий, неоднозначний період «Червоного Ренесансу», або «Розстріляного Відродження». Упорядниця та редакторка серії «Наші 20-ті» – перевидань творів 1920-х років (видавництво «Темпора»).

Кураторка літературної програми — Тетяна Пилипчук, співробітниця Харківський ЛітМузей, кураторка виставкових та освітніх проектів.

Обов’язкова реєстрація за посиланням.

Вхід вільний.

Подія у Facebook.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики