До 2020 в музеях Європи з’являться україномовні аудіогіди

radiomaryja.pl

Україномовні аудіогіди в музеях світу – це проект, який запропонували втілити від імені дружини президента  Олени Зеленської і який насправді вже втілюється Українським інститутом.

«Зацікавлення нашою ідеєю дружини Президента Олени Зеленської серед багатьох інших людей – це для нас свідчення того, що ідея дуже на часі. Ми раді, що Україна може зайнятися цією ідеєю більш системно. Український інститут існує більше року, це одна з наших перших довгострокових програм», – коментує директор Українського інституту Володимир Шейко.

«Українська мова посідає 8 місце за вживаністю в Європі. І нам здавалося, що це дуже справедливо: додати українській мові видимості і дати можливість українцям мати доступ до якісних класних музейних сервісів за кордоном», – зазначає він.

Два аудіогіди вже запустилися у Національному музеї у Варшаві та у Музеї польських євреїв Полін у Варшаві. У планах до кінця року  запустити українські аудіогіди в 6 музеях.

Володимир Шейко також розповів про деякі труднощі, які іноді виникають під час реалізації цього проекту: «Деякі музеї не погодились на цю ідею через невеликий потік українських туристів, наприклад, кілька музеїв в Баварії. Не завжди музей знає, що до нього приходять саме українці. Здебільшого вони обирають або російську версію, або англомовну. Таким чином, статистику важко вести».

Джерело: Громадьске радіо

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики