«Міст з паперу» презентує свій проект у Німеччині

 

 

 

Після чотирьох німецько-українських зустрічей письменників в Україні – 2015 у Львові, 2016 у Дніпрі, 2017 у Харкові та 2018 у Маріуполі на Азовському морі – у 2019 «Міст з паперу» у співпраці з українськими та німецькими письменниками/-цями, митцями/мисткинями й партнерами презентуватиме свій проект у Мюнхені та Берліні.

««Міст з паперу» має на меті ініціювати обмін між письменниками/-цями та митцями й мисткинями у країні, про яку нам відомо вкрай мало, та яка може швидко стати для нас близькою. Проект виник, коли у 2013-2014 рр. в Україні вибухнув Євромайдан, що боровся за європейські цінності й незалежність. Відтак Україні нав’язали війну, яка триває й досі, і про яку в нас практично не згадують. Завдяки зв’язкам з українськими письменниками/-цями та перекладачами/-ками налагоджені тісні літературні контакти, що долають мовні кордони. У щорічних зустрічах поставав новий «міст з паперу». Проект реалізовувався переважно в східноукраїнських містах – так вирішили самі учасники. Своїми творами вони хотіли проникнути у побут людей, які живуть поруч з війною, і дізнатися, що їх хвилює» – йдеться на сайті проекту.

Цьогорічний «Міст з паперу», який вперше презентується в Німеччині з насиченою поетичними концертами, дискусіями, доповідями та сценічними читаннями, є наслідком такого зближення. Хоча тема війни й переважає, сучасна українська література знайшла мову для невимовного, мову, в якій вона має сміливість сяяти. Німецькомовні письменники/-ці озиваються у відповідь у літературному єднанні. Художні перекладачі/-ки також є частиною цієї співпраці, так само, як і художній проект Лесі Заяць у Мюнхені, мистецька акція Крістіана Шнурера «Single Star» у Маріуполі, Мюнхені та Берліні та виставка унікальних паперових витворів Олени Турянської зі Львова у Літературному домі Берліна.

Зустрічі відбудуться у:

  • Мюнхені — 21-25 жовтня (павільйон 6, Muffatwerk, фонд Lyrik Kabinett, книгарня Lehmkuhl);
  • Берліні — 28-29 жовтня (Літературний дім Берліна).

Програма зустрічей тут.

Джерело: офіційний сайт проекту.

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики