Олег Сенцов отримає премію Ukrainian ID Awards

ukr-id.com

21 жовтня о 18.00 в Українському домі відбудеться урочиста церемонія вручення Олегу Сенцову премії Ukrainian ID Awards.

Олег Сенцов став першим лауреатом премії Ukrainian ID Awards, яка була заснована у 2018 році за ініціативи громадянського суспільства під егідою Фонду гуманітарного розвитку України. Ukrainian ID Awards щороку вручається у Каневі на Тарасовій горі під час спеціальної урочистої церемонії Міжнародного економіко-гуманітарного форуму Ukrainian ID.

Премію українському режисерові було присуджено за незламну силу у боротьбі за ідеали свободи. «Олег Сенцов є людиною культури, українським кінорежисером, який став в усьому світі символом відчайдушної боротьби за пріоритетні цінності – свободу та громадянську гідність. Ім’я першого лауреата премії Ukrainian ID Awards офіційно було оголошено в Каневі 7 червня 2018 року. Саме тоді у російській в’язниці Олег Сенцов перебував на межі життя та смерті. Й тоді більше за все ми бажали особисто Олегу, живому й здоровому, вручити цей Оскар Ukrainian ID за відданість принципам та гуманізацію суспільства», – наголосила Наталія Заболотна, засновниця Форуму Ukrainian ID, президент Фонду гуманітарного розвитку України.

Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист та письменник. Був активним учасником Євромайдану та громадянського спротиву анексії Криму Росією. У травні 2014 року Сенцов був викрадений працівниками ФСБ у Сімферополі та заарештований за звинуваченням у підготовці терористичного акту. У 2015 році російський суд визнав його винним і засудив до 20 років колонії суворого режиму. Численні міжнародні організації та громадські діячі визнали ув’язнення Олега Сенцова політичним і вимагали від російської влади звільнити його. У російському полоні Сенцов перебував п’ять років.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити з російських в’язниць 64 громадянина України, які були викрадені та засуджені за політичними мотивами. Голодування тривало 145 діб.

Нагадаємо, що нещодавно Олег Сенцов презентував на 26 BookForum свою нову книгу «Маркетер», написану під час незаконного утримання у російській колонії.

Міжнародний економічно-гуманітарний форум Ukrainian ID – незалежна діалогова платформа, створена Фондом гуманітарного розвитку України у 2018 році для провадження ефективного діалогу між суспільством і державою, світовими та українськими стейкхолдерами, візіонерами та opinion leaders.

Головний меседж Форуму Ukrainian ID – лише за умов примноження якості людського капіталу, можливий сталий розвиток успішної економіки та держави в цілому.

Ukrainian ID Awards – щорічна премія, яка присуджується за видатні досягнення і ефективні практики в ім’я процвітання та гуманізації людства. Лауреатами премії можуть стати громадяни та організації (крім політичних), що своєю діяльністю зробили значний внесок у відповідальний розвиток світу.

Автор статуетки нагороди Ukrainian ID Awards – відомий молодий харківський скульптор Сергій Шауліс.

У вас є можливість поставити заздалегідь своє питання до Олега Сенцова за допомогою чат-боту Ukrainian ID.

Контакти для акредитації представників ЗМІ: info@ukr-hdf.org. У зв’язку з обмеженою кількістю наявних місць, акредитація на захід Ukrainian ID буде закрита о 12:00 21 жовтня.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики