Катерина Штанко та Леся Воронина номіновані на премію Астрід Ліндґрен

Українська ілюстраторка Катерина Штанко та письменниця Леся Воронина номіновані на премію Астрід Ліндґрен-2020 — The Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA). Перелік номінантів оприлюднили під час Франкфуртського книжкового ярмарку.

Катерина Штанко — українська художниця та письменниця, уродженка Сімферополя. Співпрацювала з видавництвами «Веселка», «Дніпро», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Грані-Т» та «Видавництво Старого Лева».

Учасниця багатьох українських та міжнародних виставок.

2014 року у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» вийшла книжка «Дракони, вперед!», в якій Штанко виступила і як ілюстратор, і як автор. Видання було визнане «Дитячою книгою року BBC — 2014».

Леся Воронина — українська письменниця, перекладачка, журналістка, членкиня Асоціації українських письменників.

Під псевдонімом Гаврило Ґава написала понад сто сюжетів коміксів, що впродовж 13 років з’являлися на сторінках журналу «Соняшник». Найпопулярніші дитячі твори Ворониної — збірка повістей «Суперагент 000.», пригодницькі повісті «Пригоди голубого папуги», «Хлюсь та інші», «Таємниця Чорного озера».

Лауреатка премій «Книжка року», «Коронація слова», «Книга року BBC-2008», «Дитяча книга року ВВС-2012».

Усього на премію Астрід Ліндґрен 2020 претендують 107 осіб із різних країн світу.

Переможця оголосять 31 березня, у Стокгомі та Болоньї.

З повним переліком номінантів можна ознайомитися за посиланням.

Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен була заснована шведським урядом 2002 року, після смерті відомої письменниці для того, щоб сприяти розвитку дитячої та юнацької літератури. Запровадження нагороди стало також знаком визнання та глибокої поваги до Ліндґрен, яка залишається однією із найулюбленіших та найпопулярніших письменниць у Швеції та за її межами.

Джерело: Читомо

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики