Георгі Господинов отримав літературну премію Angelus

angelus.com

19 жовтня у Вроцлаві відбулася церемонія нагородження літературної  премії Angelus.

Цього року переможцем літературної премії Angelus став болгарський письменник Георгі Господинов за роман «Фізика смутку» (переклад Магдалена Пітлак, видавництво Wydawnictwo Literackie).

За словами автора в романі «Фізика смутку» він намагався відповісти на питання, чому Болгарія є однією з найсумніших країн у світі.

Господинов отримав 150 тис. злотих і статуетку авторства вроцлавської скульпторки Єви Россано.

Георгі Господинов – сучасний болгарський поет, письменник-постмодерніст, літературознавець. Автор чотирьох поетичних збірок і чотирьох прозових творів. Господинов є автором однієї з найпопулярніших болгарських книг «Природний роман та інші історії» (1989). Вона перекладена 21 мовою. Український переклад цього роману вийшов у видавництві Темпора 2012 року.

З 2010 року премія Angelus присуджується й за найкращий переклад. Її отримує перекладач книги-переможця. Цього року переможницею стала Магдалена Пітлак – викладачка Інституту слов’янської філології Яґелонського університету.

Юрій Винничук за роман «Танго смерті» отримав нагороду читацьких симпатій. Польський переклад роману здійснив Богдан Задура (видавництво Kolegium Europy Wschodniej). 

Літературна нагорода Центральної Європи Angelus вручається щорічно (з 2006 року) у Вроцлаві (Польща) за кращі прозові твори авторам, які в своїх текстах звертаються до найважливіших, найактуальніших тем сучасного світу, дають поштовх до роздумів і глибокого пізнання інших культур.

Організатором Центральноєвропейської літературної премії Angelus є Вроцлавський будинок літератури.

Джерело: офіційний сайт премії.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики