З’явився тизер серіалу про українських класиків «Плеяда»

facebook.com

Про українських класиків знімуть художній серіал «Плеяда». Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду. Робота над історичною драмою-припущенням триває з 2017 року.

«Одного разу в Києві, взимку, а може й навесні 1888 року, в будинку на Рейтарській, де мешкав відомий вже тоді композитор Микола Віталійович Лисенко, вкотре зібралася українська творча інтелігенція: молодь (юна Лариса Косач, Максим Славінський, Михайло та Ольга Косачі, Людмила Старицька, молоді українські письменники В. Самійленко, Є. Тимченко, О. Судовщикова) та їхні батьки-наставники: Микола Лисенко, Олена Пчілка та Михайло Старицький», — йдеться про сюжет «Плеяди» на сторінці серіалу у Facebook.

«Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Василь Стефаник, Ольга Кобилянська зробили українську мову сучасною і модною, літературу – потужною, якісною і високопрофесійною, Микола Лисенко і Михайло Старицький винесли її на сцену —  і всі вони разом довели, що українська мова має право на існування в культурному, інтелігентському середовищі, що література українська може бути не менш захопливою і впливовою, ніж європейська, і що українці є самостійною, освіченою і талановитою нацією, що не хоче розчинитися в імперіях. І це була Перша Культурна Революція в Україні».

Головні ролі у серіалі зіграють Остап Ступка, Дмитро Суржиков, Станіслав Боклан, Олександр Печериця, Анжеліка Гирич, Марина Кошкіна , Алла Бінєєва, i Яків Кучеревський.

Вчора у мережі з’явився тизер серіалу:

 

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики