Фелікс Штейнбук отримав премію імені Білецького

litdepartment.blogspot.com

Професор Київського національного лінгвістичного університету Фелікс Штейнбук став лауреатом літературної премії імені Олеся Білецького. Премію Фелікс Штейнбук отримав за збірку есеїв-мініатюр «Інкубація «Яєць динозавра», що вийшла друком у видавництві «Люта справа» 2016 року.

Переможець обирався шляхом таємного голосування на засіданні журі премії під головуванням керівника інституту літератури імені Т. Г. Шевченка М. Г. Жулинського.

Професор Штейнбук – український літературознавець, педагог і методист, який вважається головним експертом з категорії тілесності. Він є автором книг «Засади тілесного міметизму у текстових стратегіях постмодерністської літератури кінця ХХ – початку ХХІ століття”, “Конвергенція тілесних мікротопосів у сучасній світовій літературі” та інших.

В минулому був деканом Кримського гуманітарного університету (м. Ялта), але після окупації залишив Крим у квітні 2014 року.

Премія імені О.Білецького заснована 1971 року і є єдиною премією за літературну критику. Вона є премією Спілки письменників України та Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України і покликана сприяти розвитку української літературної критики, посиленню її активності в дослідженні й висвітленні сучасного літературного процесу, його тенденцій, явищ і постатей.

Премія присуджується щорічно за кращі праці різних жанрів у галузі літературної критики, виключаючи збірки статей і монографії.

Раніше премію отримували Іван Дзюба, Дмитро Горбачов, Юрій Богдашевський, Стефанія Андрусів та інші.

Джерело: Укрінформ

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики