Словник Collins назвав слово 2019 року

 

theguardian.com

Щороку лексикографи словника Collins стежать за 9,5 млрд. слів та складають список з 10 нових і помітних термінів. Одне з них називають словом року. Згідно зі словником кліматичний страйк – це «форма протесту, в якій люди відлучаються від освіти чи роботи, щоб долучитися до демонстрацій, що вимагають протидія кліматичним змінам».

Вперше вживання цього словосполучення зафіксували в листопаді 2015 року, коли в Парижі проходила конференція ООН зі зміни клімату. Ця фраза набула популярності наприкінці 2018 року, у зв’язку з діяльністю шведської школярки, екоактивістки Грети Тунберг. У вересні 2019 року шість млн. людей приєдналися до Глобального кліматичного страйку за майбутнє. Лексикографи відзначили стократне зростання використання цього терміну в 2019 році.

Такий вибір демонструє тенденцію до зростання популярності термінів, пов’язаних із довкіллям. Відомо, що словом 2018 року стало «одноразове використання», яке стосується пластмасових виробів, виготовлених для використання лише один раз.

Серед інших претендентів на звання слова 2019 року були також «відновлення» (rewilding), що означає «практику повернення земель у дикий стан»  та «хоуппанк» (hopepunk) – іменник, який використовується для опису «літературного та мистецького руху, який святкує досягнення позитивних цілей в умовах негараздів».

Джерело: The Guardian

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики