У Гданську розпочався «Український тиждень»

facebook.com

Програма фестивалю розпочалася вчора, 7 листопада, театральною виставою «Страсті за дівчинкою з сірниками» — театрально-музичного перформансу за мотивами однойменного твору Девіда Ленга за участі вокального Vocal ensemble «Alter Ratio».

Також, польський глядач побачить дві інші українські вистави. Зокрема, 9 листопада запланована вистава «APOLLO»- історія про митців, мисткинь та подорож у космос представлена у перформативно-пластичній виставі за мотивами балету Ігоря Стравінського «Apollon musagète». А 10 листопада представлять «Осінь на Плутоні» — незалежний театральний проект Сашка Брами. Це документальний перформанс на основі бесід з мешканцями геріатричного пансіонату.

Хедлайнером фестивалю стануть жіноче фрік-кабаре Dakh Daughters, які за підтримки Українського інституту відкривали цього року «Українські тижні у Баварії».

Окрім того, у програмі  – мистецька інсталяція Сергія Савченка, літературна зустріч з Магдаленою Новак (авторкою монографії про митрополита Андрея Шептицького), показ фільму «Толока» за мотивами балади Тараса Шевченка, авторська зустріч із письменницею Іреною Карпою.

Театральну та джазову програму фестивалю сформували Український інститут разом з Kонсульством України в Гданську, за ініціативи якого фестиваль відбувається вже четвертий рік поспіль.

Детальну програму фестивалю можна подивитись тут.

Організаторка заходу Тетяна Ярмак пояснює чому цей фестиваль є важливимДевіз «IV Українського тижня в Гданську» – «Україна, яку варто знати». Як і глобальні культурні процеси, українська культура не стоїть на місці. Цьогорічним партнером консульства України в Гданську став Український інститут, створений у 2018 році при МЗС України задля представлення української культури у світі та формування позитивного іміджу України за кордоном. Звідси в програмі три надсучасні вистави від незалежних, але вже знаних і шанованих режисерів Дмитра Костюмінського (Київ), Сашка Брами(Львів) і Ніни Хижної(Харків) та джазовий проект піаністки Наталії Лєбєдєвої й співачки Лаури Марті.

Джерело: Український інститутУкраїнське радіо

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики