У Любліні відбудеться фестиваль української культури

facebook.com

З 14 по 17 листопада відбудеться фестиваль української культури в Польщі «Ukraina w centrum Lublina». Цього року у програмі заходу зроблений особливий акцент на українській літературі.

Фестиваль «Ukraina w centrum, Lublina» має на меті показати українську культуру в різних її проявах, спонукати місцеве населення до взаємного діалогу і творення багатокультурної мозаїки міста.

Фестиваль організовує «Фундація Духовної Культури Пограниччя». Члени фундації – це представники української меншини, українські студенти, мігранти та поляки, зацікавлені Україною.

Гостями фестивалю були такі представники сучасної української культури: гурти : «Один в каное», Олег Скрипка, «Vivenne mort», «Ot Vinta», «Joryj Kloc», театр тіней «Див», «Brio», «Baj», письменники Богдан Логвиненко і Тарас Бондаренко.

В рамках фестивалю відбувається ряд інтерактивних подій: конкурс знань про Україну для учнів люблінських шкіл, міські ігри, майстер-класи з традиційного українського ремесла, а також jam-session для місцевих музикантів.

З нагоди святкування 450-річчя Люблінської унії, для дванадцятого фестивалю «Ukraina w centrum Lublin» організатори приготували цікаву програму. Заплановано 17 подій на 10 локаціях.

В рамках літературного блоку учасники зможуть відвідати презентації книг, а також подискутувати з авторами на суспільно важливі теми. Український письменник Марк Лівін розповість про життя дітей з хворобами зі спектру аутизму в контексті своєї книги «Рікі та дороги», що увійшла до каталогу «International Board on Books for Young People».Крім цього, проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович дискутуватиме з місцевою інтелігенцією про актуальність постаті Митрополита Андрея Шептицького.

Окрім цього, на фестивалі представлять документальний фільм «Ukrainer. The movie. А хедлайнером музичної програми стане київський рок-гурт «Auditoria», солістом якого є пів фіналіст програми «Голос України» Дмитро Сомко.

Детальніше з програмою можна ознайомитися на сторінці фестивалю у Facebook.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики