Відбудеться акція «#FreeAseyev. День солідарності зі Станіславом Асєєвим»

facebook.com

Цієї п’ятниці о 19.00 у креативному просторі IZONE відбудеться правозахисна мистецька акція «#FreeAseyev. День солідарності зі Станіславом Асєєвим».

Саме 15 листопада з кінця 1980-х років за ініціативи Міжнародного ПЕН в усьому світі відзначають День ув’язненого письменника або День порожніх стільців (Empty Chair Day). Порожні стільці на правозахисних акціях цього дня символізують авторів, які не можуть бути з нами через ув’язнення, переслідування чи зникнення. Цього року День порожніх стільців в Україні вирішили присвятити письменнику, журналісту та члену Українського ПЕН Станіславу Асєєву.

Під час заходу відомі письменники, філософи, журналісти, музиканти і правозахисники згадуватимуть Асєєва, читатимуть фрагменти з його текстів та присвячуватимуть йому пісні. Участь в акції, зокрема, візьмуть журналісти Яніна Сорколова, Дмитро Крапивенко, Віталій Портников, Андрій Діхтяренко, Ірина Славінська, філософ Ігор Козловський, письменники Миколи Рябчук, Артем Чапай, Ірина Цілик, філософ Вахтанґ Кебуладзе, акторка Ірма Вітовська-Ванца, музикант Олег Каданов, громадський активіст Алім Алієв (список доповнюється).

За даними Центру громадянських свобод, у Росії та окупованому Криму лишилося за ґратами щонайменше 86 людей. Також, згідно з інформацією Служби безпеки України, бойовики на Донбасі утримують у полоні 227 українців.

В рамках акції #FreeAseyev кожен охочий зможе написати і передати листи для українських заручників Кремля.

Джерело: Pen Ukraine

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики