Презентували збірку спогадів про Івана Франка

frankoprize.com

У меморіальній квартирі-музеї родини Івана Франка у Києві відбулась презентація збірки спогадів Тараса Франка – «Як Франко з синами спорив».

За словами організаторів, це збірка спогадів одного із синів про Тата, які ніколи не оголошувалися у колі друзів чи на широкий загал. Сама збірка є невеликою, містить 12 коротких оповідок. Тут Іван Франко  зовсім інший, ніж ми звикли його сприймати: домашній, дуже простий і справжній, який вміло використовує свою мудрість і батьківський авторитет, щоб виховати у синів цікавість до знань, утвердити моральні цінності та сформувати «цілого чоловіка».

«У мене були сумніви, чи варто було публікувати цей матеріал. Чи когось не образить те, що відбувалося у будинку по вулиці Понінського, 4  у Львові, коли Іван Франко повчав своїх уже дорослих синів? Чи не завдасть цей текст шкоди самому Франкові?.. І чи варто видавати ці спомини окремою брошуркою?.. Проте велич та авторитет Івана Франка є непохитним, і тому ми вирішили оприлюднити ці дуже цікаві й оригінальні одкровення одного із синів Івана Франка», – наголосила упорядниця збірки Ольга Нижник.

У презентації взяли участь онук Івана Франка – Роланд,  упорядниця та авторка передмови Ольга Нижник, авторка малюнків Юстина Якимяк,  директор Фонду Івана Франка – Ігор Курус, музейники та поціновувачі творчості письменника.

Джерело: пресслужба Міжнародного фонду Івана Франка

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики