Розробили методичні матеріали з авторського права

book-institute.org.ua

Український інститут книги спільно з юридичною компанією Baker McKenzie – Kyiv розробили методичні матеріали з авторського права у книговидавничому секторі креативних індустрій для Міжнародного форуму «Креативна Україна».

Розуміння авторського права має безпосередній вплив на якість креативного контенту, що потрапляє до видавців від авторів. У форматі питань та відповідей у методичці доступно пояснюють, що таке авторське право і звідки воно взялося, як його захистити та як використати.

«Поєднуємо це із соціальними змінами в Європі, оскільки розповідаємо про європейську систему авторського права й певні, що найкраще його можна зрозуміти лише у зв’язку з культурними змінами — винаходом друку, революціями у театрах, цензурою, відмовою публікувати авторів. Героями наших матеріалів, які вдихають життя в авторське право, є Гюго, Бомарше та Тувім. Робили це також в Українському контексті, тому оповідаємо про Котляревського чи Шевченка», — зазначає  начальниця сектору перекладної літератури УІК Богдана Неборак.

У другій частині методичних матеріалів розбирають, що таке видавничий договір та де у ньому заховані вузькі місця — як для автора, так і для видавця, що означає термінологія.

Переглянути методичні матеріали можна за посиланням.

Джерело:  Інститут Книги

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики