Визначили лауреатів премії Богдана Хмельницького

У Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України 5 листопада визначили лауреатів премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва.

У конкурсі, який проводиться в Міністерстві оборони України одинадцятий рік поспіль, взяли участь одинадцять претендентів у п’яти номінаціях: література, кіно, образотворче, музичне та театральне мистецтво.

За рішенням Комітету лауреатами премії імені Богдана Хмельницького стали:

В’ячеслав Савченко за роман «Морський вузол» у номінації «Літературні твори військової тематики»;

поети Вадим Крищенко та Віктор Вознюк, композитор Олександр Коляда, вокаліст Олександр Василенко за марш «Богунці» в номінації «Музичні твори військової тематики»;

драматург Анатолій Покришень (автор сценарію), режисер-постановник Андрій Бакіров (автор інсценізації) Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка за виставу «Балада про Крути» в номінації «Твори театрального мистецтва військової тематики».

Премія Хмельницького присуджується щороку за твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, спрямовані на підняття престижу Збройних Сил України, популяризацію військової служби, формування у військовослужбовців і молоді національної самосвідомості, гідності, духовності й культури, почуття патріотизму, вірності військовим традиціям Українського народу, соціально-психологічної та військово-професійної готовності до служби у Збройних Силах України. Премія присуджується до Дня Збройних Сил України.

Джерело: офіційний сайт Міністерства оборони

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики