Оголосили переможця Baillie Gifford Prize

home.bt.com

Вчора вручили найпрестижнішу премії у Великій Британії у сфері нон-фішн — The Baillie Gifford Prize.

Цього року лауреаткою премії стала Геллі Рубенголд за «The Five: The Untold Lives of Women Killed by Jack the Ripper», що оповідає про біографії жінок, яких убив Джек Різник.

«Поллі, Енні, Елізабет, Кетрін та Мері-Джейн славляться одним і тим же, хоча вони ніколи не зустрічалися. Вони мешкали на Фліт-Стріт, Найтсбрідж, Вулвергемптон, у Швеції та Вельсі. Вони писали балади, керували кав’ярнями, жили в заміських маєтках, дихали чорнильним пилом з друкарських верстатів і рятували торговців. Спільним був рік їх вбивств: 1888 рік. Їхнього вбивцю так і не знайшли, але ім’я, яке йому створила преса, стало набагато відомішим, ніж будь-яка з цих п’яти жінок. Тепер, у цій розповіді про п’ять життів, історик Геллі Рубенголд нарешті повертає цим жінкам право голосу», — йдеться на сайті премії.

The Baillie Gifford Prize — це щорічна британська премія за найкращу нон-фікшн книжку англійською мовою, опубліковану у Великій Британії. І найпрестижніша британська нагорода в цій сфері. Конкурс відкритий для авторів будь-якої національності і охоплює документальні книжки широкої тематичної палітри: від політики й історії до спорту, мистецтва, подорожей, науки, а також біографії та автобіографії. Компетентне журі спочатку формує довгий список, потому – короткий, і нарешті оголошує переможця. Автор, чия книжка перемагає у The Baillie Gifford Prize, отримує винагороду у розмірі 30 тисяч британських фунтів стерлінгів, а кожен лауреат отримує по 1000 фунтів стерлінгів.

Можливо, ви вперше чуєте про цю премію, і цьому є пояснення. З 1999 до 2015 року вона називалася Samuel Johnson Prize – на честь англійського письменника і лексикографа ХVIII століття Семюеля Джонсона. У 2015 році організатори конкурсу знайшли нового спонсора – компанію Baillie Gifford, яка активно й послідовно фінансово підтримує письменство і літературу Великої Британії, зокрема Единбурзький книжковий фестиваль. Так нагорода отримала нове дихання й фінансові надходження, а відтак і нове ім’я.

Минулого року перемогу здобув Сергій Плохій за «Чорнобиль. Історія ядерної катастрофи».

Джерело: офіційний сайт премії

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики