Презентували книгу «Ґарет Джонс. Ціна правди»

ukrinform.ua

У Києві у Музеї Голодомору відбулася презентація книги видавництва «Жнець» «Ґарет Джонс. Ціна правди», куди увійшли вибрані статті та хроніка життя британського журналіста, який розповів світу про Голодомор в Україні.

Ґарет Джонс побачив Голодомор в Україні на власні очі, написав про це в десятки світових видань, а у 1933 році організував пресконференцію у Берліні, де розповів світу правду про сталінський режим та геноцид українського народу. Але його викриття спростували: прорадянський журналіст Волтер Дюранті надрукував кілька замовних матеріалів, в яких заперечував факт Голодомору в радянській Україні. Втім, Джонс й далі продовжував публікувати статті про голод в Україні.

«Історія заперечення Голодомору та історія Гарета Джонса, який намагався привернути увагу міжнародної спільноти до злочину Сталіна і врятувати мільйони українців, ставить питання функції засобів масової інформації, які можуть сприяти створенню інформаційного вакууму, який приховує або спотворює правду, так і зламати мовчання навколо злочину й зупинити його», – прокоментувала директорка Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк.

Книга видана двома мовами — українською та англійською — до виходу у широкий прокат історичного трилера «Ціна правди», що розповідає історію журналіста Ґарета Джонса та показує найтрагічніші події України його очима — радянський Голодомор-геноцид проти української нації в 1932-1933 рр.

В основі книги — бакалаврський книжковий проект студенток Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Валентини Пасічної та Олени Тищук «Журналіст Ґарет Джонс».

«Як директор видавництва я створював художню концепцію книги «Ґарет Джонс. Ціна правди». Її обкладинка білого кольору, хоча, начебто, він і не асоціюється з трагедією. Проте я маю пояснення. Білий колір — це колір тиші. А коли нікого не має по селах, то там дуже тихо. Також тут є невеличкий портрет самого Ґарета. Цим ми воліли показати, що людина у масштабі Всесвіту є чимось дуже маленьким. Але поруч з портретом ім’я Ґарета Джонса написано великими літерами. Бо ця людина за своє коротке життя встигла зробити Велику справу», — пояснив Ігор Женченко.

Також під час презентації Музей Голодомору-геноциду оголосив про запуск Всеукраїнської акції, яка поширюватиметься в соціальних мережах за хештегом #Голодомор_МояІсторія. Кожен може розповісти власну сімейну історію про Голодомор, а згодом дана акція переросте в загальнодоступний архів, щоб жодна деталь цього страшного злочину не була втрачена.

Історичний трилер «Ціна правди» виходить в український прокат 28 листопада 2019 року.

Джерело: Укрінформ,Знай.ua

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики