Вийде кулінарний записник за мотивами «Фелікс Австрія»

Кулінарний записник «Галицькі смаколики» створено за мотивами бестселеру Софії Андрухович «Фелікс Австрія» («Видавництво Старого Лева») та його екранізації — фільму «Віддана» компанії FILM.UA Production.

У кулінарному записнику читач відшукає рецепти страв галицької кухні від відомої кулінарної блогерки пані Стефи, атмосферні фотографії та кадри з фільму. Також книгу можна буде доповнити власними рецептами, ідеями та записами – для цього у ній окремо відведені сторінки. Кулінарний записник «Галицькі смаколики» вийде друком у «Видавництві Старого Лева» на початку грудня.

Роман і фільм занурюють в атмосферу Галичини кінця ХІХ — початку ХХ століття, зокрема завдяки надзвичайно колоритній поетиці кухні, купування продуктів та приготування їжі. Назви галицьких страв звучать як музика: карманадлі, андрути, ґаляретка, різдвяний борщ з крепликами, цвібак. Усі рецепти подані у формі листів досвідченої господині своїй племінниці Софії. В цих листах вона вчить молоду жінку вишукано готувати та сервірувати найрізноманітніші страви. З рецептами для записника допомогла легендарна кулінарна блогерка пані Стефа (дослідниця галицької кухні Маріанна Душар).

«Коли ми почали працювати над фільмом «Віддана», відразу зрозуміли, що культурна спадщина Галичини тих часів була настільки багата, що вмістити її лише в одну кінострічку неможливо. Кулінарія – тільки одна з наявних граней, проте принципово важлива. Вечеря для родини була не просто вживанням їжі. Це була кульмінація дня з власними ритуалами, під час якої люди спілкувались у сімейному колі, зміцнювали родинні зв’язки. Водночас рецепти були цінним скарбом, яким старші жінки ділилися з молодшими родичками, а ті – зі своїми. Ось цю спадкоємність ми і намагаємось зберегти та транслювати якомога ефективніше. І здійснення проєктів на кшталт кулінарного записника дозволяє казати нам про створення повноцінного всесвіту, що утворюється навколо роману «Фелікс Австрія» та його екранізації – «Віддана», – поділилась продюсерка романтично-фантазійної стрічки «Віддана» Надія Зайончковська.

Роман-бестселер Софії Андрухович «Фелікс Австрія» вперше побачив світ у 2014 році та розповідає про життя Станіславова кінця ХІХ – початку ХХ століття. На тлі епохи – долі двох жінок, що тісно переплелися.

Вже 16 січня 2020 року за мотивами роману на екрани кінотеатрів вийде романтична стрічка «Віддана».

Нагадаємо, що нещодавно з’явився трейлер фільму «Віддана».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики