Вийшла друком книжка репортажів Ярослави Куцай «Лабораторія Ісландія»

 

У видавництві «Темпора» вийшла дебютна книжка репортажів Ярослави Куцай «Лабораторія Ісландія».

«Лабораторія Ісландія» — це збірка репортажів і бесід про мешканців унікальної острівної держави, яка у свій спосіб захищає власне й невтомно популяризує створені нею прецеденти; це спроба дізнатися, які висновки зробили нащадки вікінгів зі своїх перемог і поразок і чого ми могли б у них повчитися. Про що йдеться суспільству за кілька кроків до ґендерної рівності, на межі між медициною втручання та медициною попередження, там, де полісмени не носять зброю, але в прибережній зоні досі чатують на здобич уперті китобої?

«В основі збірки — інтерв’ю з першими особами країни, впливовими підприємцями, науковцями, освітянами та представниками креативних індустрій. Їхні історії навряд чи залишать когось байдужим, адже вони якоюсь мірою про кожного з нас», — йдеться в анотації до книжки.

«У своїх репортажах я спробувала розповісти про непрості виклики, з якими мають справу нащадки вікінгів та інші мешканці острова, — розповідає Ярослава Куцай. — Існує купа кумедних стереотипів про Ісландію: «зелена країна», де вірять в ельфів і де всі безтурботні й щасливі. Але, звісно, реальність значно складніша. І я сама, мушу визнати, грішила узагальненнями. В «Лабораторії» теж є кілька з них, які я залишила і доповнила нюансами вже через кілька років, перечитуючи текст, увиразнюючи виявлені контрасти».

Ярослава Куцай прожила в Ісландії кілька років — навчалася і працювала журналісткою.

«У 2014–2016 роках я навчалася в Університеті Ісландії за магістерською програмою «Довкілля та природні ресурси», писала в англомовні ісландські журнали, а також співпрацювала з кількома українськими виданнями. Це був дуже плідний період. Далася взнаки темрява затяжних зимових ночей. Мені пощастило натрапити на дуже хороших людей, яким невимовно вдячна за їхню доброзичливість та незвичайні й часом приголомшливі історії, які вони розповіли так захопливо, як тільки й можуть ті, хто змалечку багато читає й не припиняє мріяти навіть у зрілому віці», — розповідає авторка.

Книжку репортажів «Лабораторія Ісландія» вже можна придбати у мережі книгарень «Є»,  незабаром це можна буде зробити і на сайті видавництва «Темпора».

Уривок з книжки можна прочитати тут.

Ярослава Куцай — народилася та виросла в Києві. Закінчила бакалаврат Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, магістратуру Школи журналістики НаУКМА та Університет Ісландії за спеціальністю «Довкілля та природні ресурси». Має досвід роботи на телебаченні, радіо та в друкованих виданнях, а також на посаді прес-секретарки Національного екологічного центру України. Публікувалася в багатьох суспільно-політичних і просвітницьких журналах. Авторка низки статей для National Geographic Ukraine та «Куншт». 

Із 2014 по 2016 жила у Рейк’явіку, співпрацюючи з ісландськими та українськими ЗМІ. З 2019 живе у Празі. Була книжковою оглядачкою K.Fund Media, контент-райтером інвестиційної групи UFuture, а віднедавна поєднує обидві ці ролі в McKinsey & Company. 

Марія Семенченко

Марія Семенченко – журналістка, репортерка, кураторка конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець». Закінчила Могилянську школу журналістики. До 2016 року працювала редактором відділу «Суспільство» щоденної всеукраїнської газети «День». Пише для низки українських видань. Серед професійних зацікавлень – суспільна тематика, а відтак – людські історії.