Мінфін заблокував виплати УКФ (оновлено)

Через рішення Кабміну припинити проведення платежів і реєстрацію бюджетних зобов’язань за видатками загального фонду бюджету Держкіно України не виплатить кошти на створення фільмів та вже проведені заходи, фінансування яких передбачено в цьому році.

Про це генеральний директор «Довженко-Центру» Іван Козленко повідомив у Facebook.

Він зазначив, що існує дуже висока ймовірність, що фінансування так і не відновлять, і це відбувається вперше за останні п’ять років.

Крім того, за словами Козленка, внаслідок такого рішення Кабміну, Український культурний фонд не виплатить кошти за третім траншем грантів на суму близько 120 млн. грн.

«Це суми вже використані грантоотримувачами й покриті з власних джерел. Невиплата коштів державою не звільняє грантоотримувачів від зобов’язань перед підрядниками за власними договорами», – нагадав керівник «Довженко-Центру».

Сам центр не зможе сплатити винагороду експертам за 11 та 12 конкурсами кінопроектів (пітчингів): «…ми також не зможемо розплатитись з підрядниками за грантом УКФ на суму понад 600 тис. і закупити уже поставлене нам обладнання на суму 2,3 млн», – пише Козленко.

«Не задля ідеалізації попередників, а заради справедливості скажу, що жодного разу за останні 5 років наприкінці року фінансування не призупинялось. Така практика була звичайною в період Януковича, востаннє – в 2013 році, коли платежі були заморожені до отримання «кредиту Путіна» до найостанніших днів грудня (пам’ятаю, що казначейство проводило платежі після отримання кредиту навіть у вихідні дні й до декого вони дійшли 30 грудня)», – додав він.

У зв’язку з цим Фонд звернувся до відповідних міністерств для отримання роз’яснень. Про це йдеться на офіційній сторінці Фонду у Facebook.

При цьому у Фонді зазначають, що на їх рахунках достатньо коштів, щоб здійснити виплати, однак платежі припинені Міністерством фінансів.

У Фонді здивовані таким рішенням Мінфіну, оскільки там були заздалегідь поінформовані про те, що УКФ виробляє виплати частинами протягом року.

Станом на вчора, 21 грудня на сторінці УКФ у Facebook повідомили, що державною Казначейською службою України  було відновлено проведення платежів з фінансування грантоотримувачів УКФ.

«Сподіваємося, що найближчим часом заборгованість перед грантерами буде погашена в повному обсязі», – йдеться у дописі.

Джерело: Прямий,Букви

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики