Українці надають перевагу друкованим книжкам

7 – 18 листопада 2019 року було проведено соціологічне дослідження, згідно з яким українські читачі (74%) віддають перевагу друкованим книжкам. Було опитано 1805 респондентів у віці від 18 років і старше.

Так результати опитування свідчать про те, що серед українців віком від 40 років і старше питома вага тих, хто віддає перевагу читанню друкованих книжок становить від 80% і вище, тоді як серед більш молодої частини читачів таких зустрічаються значно рідше – від 60% і менше.

У той же час серед осіб молодше 40 років надають перевагу електронним версіям книжок. Це удвічі частіше порівняно із представниками старших вікових груп (приблизно 35% проти 15%).

Серед читачів із вищою освітою перевага електронних книжок зустрічається частіше, ніж серед читачів з більш низьким освітнім рівнем (відповідно, 28% проти приблизно 15%), тоді як перевага друкованим книжкам частіше фіксувалася серед тих, хто має середню та середню спеціальну освіту (відповідно, 79% і 81% проти 66%).

Друковані книжки популярніші в західних регіонах країни (83%), а найрідше цей формат обирають у південному і східному регіонах (71% і 66%). Разом з тим електронним книжкам найрідше віддають перевагу читачі Західної України (10%), що приблизно вдвічі менше, ніж в інших регіонах.

Також визначено найпопулярніші літературні жанри серед читачів України – детективи (41%), історичні твори (36%) і любовні романи (27%).

Певною мірою ієрархія читацьких уподобань залежить також від таких характеристик, як їх стать, вік, рівень освіти і регіон проживання.

При цьому простежуються такі особливості читацьких смаків:
– чоловіки значимо частіше жінок надають перевагу таким жанрам, як наукова фантастика (20% проти 12%), науково-популярна література (16% проти 9%) і фентезі (14% проти 9%);

Жінки частіше читають твори у жанрах любовного роману (42% проти 6%), класика (20% проти 11%) і казки (10% проти 2%)

Джерело: сайт Research & Branding Group.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики