Журналу «Малятко» виповнилося 60 років

 

facebook.com

13 січня щомісячному дитячому журналу «Малятко» виповнилося 60 років! «Малятко» був першим і єдиним радянським журналом для дітей, що видавався українською мовою.

Журнал був заснований 1960 року письменником Борисом Харчуком. Персонажами першого випуску були Ленін, Котигорошко, Заєць та Сірий вовк. Головна тема — польоти до зірок. В журнал писали такі відомі особистості як Оксана Іваненко, Микола Вінграновський, Олесь Гончар, Петро Панч, Євген Гуцало, Борис Харчук, Марія Познанська, Грицько Бойко, Платон Воронько, Андрій М’ястківський, Василь Чухліб, Наталя Забіла. Спеціально на замовлення «Малятка» писав вірші Дмитро Павличко.

livejournal.com

Близько 20 років тому була заснована премія імені Наталі Забіли. Щороку до Дня захисту дітей вона вручається найкращому письменнику і найкращому художнику, які публікувалися в «Малятку».

«Малятко» пропонує загадки, розфарбовки, пісеньки з нотами, сценарії дитячих свят, кулінарні рецепти, конкурси: «Мої бабуся і дідусь», «Добра справа», «Чарівні пальчики», «Ми — маленькі українці». Традиційні рубрики: «Прочитай сам» і «Саморобка».

facebook.com

Зараз головним редактором працює Зінаїда Лещенко. Тираж «Малятка» становить близько 30 000 примірників. Журнал активно проводить листування з дітьми.

facebook.com

Журнал знаходиться на самофінансуванні за рахунок передплати. Фінансової підтримки від держави журнал не отримує. Не зважаючи на відсутність матеріальної підтримки, кілька років поспіль редакція дарує передплати бібліотекам та дошкільним закладам, а також влаштовує найрізноманітніші акції й конкурси. Безкоштовно отримують журнал дитячі будинки — це одна з традицій «Малятка».

Святкування ювілею «Малятка» відбудеться 23 січня о 12.00 у Національному музеї літератури (вул. Б. Хмельницького, 11), а впродовж січня-лютого у музеї триватиме літературно-мистецька виставка «Маляткові дива», присвячена журналу.

Джерело: Журнал «Малятко», Вікіпедія

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики