Сьогодні – День Вікіпедії

15 січня у всьому світі святкується День онлайн-енциклопедії Вікіпедія (Wikipedia Day). У цьому році Вікіпедії виповнюється 19 років.

У 2001 році Джиммі Вейлз і Ларрі Сенгер запустили онлайн-енциклопедію. Назву Wikipedia придумав Ларрі Сенгер. Він поєднав слова wiki (від гавайського «швидкий») і pedia (від «енциклопедія»).

15 січня 2001 року, Вікіпедія офіційно була запущена на новому домені, а на наступний день близько восьмої години вечора у ній з’явилася перша стаття – Wikipedia: UuU. Ця стаття була, по суті, пробою пера і містила у собі лише три слова на букву U: Uruguay, United States і United KingdomА перша стаття українською мовою була опублікована 30 січня 2004 року з Японії. У цьому матеріалі розповідається усе про атом.

Сьогодні  відзначають глобальну спільноту волонтерів, які допомагають збирати джерела, перевіряти інформацію та редагувати статті.

Цього року спільнота добровольців внесла до Вікіпедії понад 565 мільйонів правок, в тому числі майже 3 мільйони правок до українського розділу Вікіпедії, допомагаючи зробити безкоштовні знання доступними для всіх і усюди.

Вікіпедія доступна понад 300 мовами. Вікіпедисти-поліглоти перекладають статті на кілька мов щодня.

Читайте також:  Українська Вікіпедія побила рекорди відвідуваності.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики