Помер Крістофер Толкін

life.pravda.com.ua

У віці 95 років помер британський письменник та літературознавець Крістофер Толкін. Його батько, Джон Роналд Руел Толкін, є автором всесвітньо відомих книг «Володар перснів», «Гобіт» та «Сильмариліон».

Про це повідомляє міжнародна освітня організація «Товариство Толкіна», яка займається популяризацією творчості письменницької сім’ї Толкінів.

«Відданість Крістофера роботам свого батька обумовила видання десятків робіт останнього, а його наукова діяльність в Оксфорді засвідчує його вміння й навички вченого», — зазначив глава «Товариства Толкіна» Шон Ґанер.

Крістофер Толкін народився в 1924 році у британському місті Лідс. У роки Другої світової війни служив на фронті в Південній Африці, після чого став викладати в Оксфордському університеті. Після смерті батька в 1973 році Крістофер Толкін зайнявся редагуванням і публікацією його невиданих робіт.

Крістофер допомагав батьку з його творами ще з юності, зокрема він вичитував його манускрипти. Також Крістофер є автором мап Середзем’я, доданих до роману «Володар перснів».

Після смерті Джона Толкіна він був виконавцем його заповіту й працював над упорядкуванням записів батька про його вигаданий всесвіт, також відомий як Легендаріум.

Найбільш відома робота Крістофера — «Сільмариліон», в якій він за допомогою записів батька зібрав в одній книзі та структурував історію всесвіту Толкіна. Книга вийшла у 1977 році.

У період з 1983 року до 1996-го Крістофер випустив дванадцятитомник «Історія Середзем’я».

Навіть у похилому віці він продовжував працювати над манускриптами батька, збираючи розрізнені нотатки й записи у цільні твори. Так, у 2017 році він опублікував окремою книгою історію про «Берена та Лютіен» — це події приблизно за 6,5 тисячі років до подій «Володаря перснів».

У 2018 році Крістофер випустив окремою розповіддю ще одну історію з хронік «Сільмариліону», присвячену одному з ельфійських королівств — «Падіння Гондоліну». Це дві з трьох і

Джерело: Громадське

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики