Станіслав Асєєв планує написати книгу про донецьку спецв’язницю

Звільнений з полону в ОРДО журналіст Станіслав Асєєв допускає, що напише книгу про донецьку спецв’язницю «Ізоляція» , в якій його тримали.

Про це Станіслав Асєєв повідомив у інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

«Можливо, мене відпустить уся ця тема, коли я її випишу чи що… назвемо це так. Мені здається, що, в якомусь психологічному й терапевтичному сенсі, мені треба це покласти на папір і написати книжку про «Ізоляцію». Може, тоді я закрию цей гештальт, почну соціалізуватися і мріяти про двокамерний холодильник, як казав один відомий герой», — каже Асєєв.

Журналіст зізнався, що ніколи в житті він не відчував такого страху, як в «Ізоляції»: «Страх став окремою категорією свідомості, з якою ти живеш цілодобово. І, мабуть, навіть уві сні, бо часто снилися кошмари. Але й цей страх якогось моменту переріс у байдужість. Мабуть, це вид самозахисту психіки. Не можна місяцями боятися й не збожеволіти. Так змирилося багато людей. Ми існували як овочі, як рослини».

Асєєв розповів, що до його камери потрапляли офіцери корпусів ополчення так званої «ДНР» в орденах і медалях: «З перемотаними скотчем пальцями, які їм просто ламали й ось так «перев’язували». І в них, так, серйозно змінювався світогляд. І не тому, що вони послухали мене або подивилися «1+1», а тому, що їх щойно вбивали люди, з якими вони пліч-о-пліч воювали»

Нагадаємо, що журналіст Станіслав Асєєв, який писав під псевдонімом Станіслав Васін, зник на початку червня 2017 року на окупованій території. Пізніше стало відомо, що його взяли в полон бойовики, звинувативши у шпигунстві на українську армію.

У жовтні 2019 року Асєєва засудили до 15 років в’язниці за рішенням так званого «Верховного суду» так званої «ДНР». У полоні Асєєв провів 2,5 роки, більшість із яких — у донецькій спецв’язниці «Ізоляція».

29 грудня 2019 року Асєєв повернувся на підконтрольну територію в рамках обміну з бойовиками ОРДЛО.

Джерело: Українська Правда

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики