Розпочався конкурс відгуків школярів «Читай-пиши»

Благодійний фонд Сергія Жадана та проект підтримки дитячого читання «BaraBooka» оголосили конкурс відгуків на книги українських авторів серед школярів «Читай-пиши». Конкурс розрахований на школярів Луганської, Донецької, а з цього року – і Харківської областей.

«Довгий час Схід України був ніби поза культурним полем. Нам важливо не просто декларувати, що Схід – це Україна, а допомогти дітям цих областей бути безперервно включеними в сучасний культурний контекст країни, у тому числі літературний», –  говорить співорганізаторка й членкиня журі конкурсу, дитяча письменниця й керівниця «BaraBooka» Тетяна Стус.

Конкурс відбувається вже другий рік поспіль. Цього року організатори закликають подавати не лише текстові, а й відеорецензії. Для відгуку школярі можуть обрати будь-яку книгу українською мовою, але перевагу журі надаватиме рецензіям на твори сучасних українських авторів.

«Відеоблоги – важлива частина сьогоднішніх комунікацій, і нам хочеться допомогти дітям навчитися не просто критично мислити, а й висловлювати свою думку різними способами, користуватися сучасними форматами, – говорить голова й співзасновниця благодійного фонду Сергія Жадана, Ірина Куніцина. – Водночас, безліч дітей уже змалечку знімають і монтують відео за допомогою телефонів – і непогано було б підказати вчительству, що відеоблог може бути крутим інструментом для вивчення літератури чи будь-чого іншого, робити навчання ближчим і веселішим».

Надіслати роботи можна до 1 квітня. Для участі в конкурсі потрібно заповнити реєстраційну форму і долучити до неї свій текстовий та/або відеовідгук. Переможців визначатимуть у двох вікових групах: 10-13, 14-17 років та у двох номінаціях: текстові та відеорецензії. Оголосять їх після 20 квітня, а нагородять під час «Книжкового арсеналу» в Києві. Організує поїздку переможців з їх учителями або батьками БФ Сергія Жадана за підтримки фонду «Ukraine charity».

Видавці подарують 12 переможцям сертифікати. Ті, хто посяде перші місця, отримають планшети, 2 і 3 місця – фотокамери миттєвого друку. Книжки від видавництв-партнерів також отримають 60 фіналістів конкурсу.

Як і минулого року, організатори запросять школярів і викладачів у різних містах на зустрічі з українськими письменниками та критиками. Відбудеться тур за фінансової підтримки Українського інституту книги.

Минулого року на конкурс надійшло понад 400 рецензій. Більшість із них були написані на книжки, які діти читають поза шкільною програмою і в яких ідеться про сучасне життя, зазначають організатори.

Додаткову інформацію про конкурс можна отримати на сайті конкурсу, на сторінці конкурсу в Facebook чи  проекту підтримки дитячого читання BaraBooka

Джерело: Буквоїд

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики