Помер письменник Чарльз Портіс

Чарльз Портіс

Про це повідомляє The Guardian з посиланням наArkansas Online.

Смерть наступила в результаті ускладнень, викликаних хворобою Альцгеймера і деменції, якими Портіс, за словами його брата Джонатана, страждав з 2012 року. На момент смерті Портіс перебував у хоспісі американського міста Літл-Рок.

Світову популярність Портіс здобув у 1968 році, після виходу роману «Справжня мужність» (багатьом він відомий також як «Залізна хватка»). Книга розповідає про 14-річну сироту Метті Росс, яка наймає маршала Рустера Когберна для упіймання вбивці свого батька. У 1969 році була створена екранізація роману з Джоном Вейном у головній ролі, а в 2010 році ремейк з Джеффом Бріджесом, Хейлі Стайнфелд і Меттом Деймоном зняли брати Коени.

Довгий час Чарльз Портіс працював у виданні Arkansas Gazette, але залишив журналістику заради написання романів. Останні роки життя письменник провів в своєму будинку в Літл-Року.

«Він не дуже давала собі раду з успіхом, який звалився на нього після виходу “Справжньої мужності”. Він не любив привертати до себе увагу і відчував себе комфортно серед друзів, але не з незнайомими людьми. Він вважав за краще зберігати інкогніто, тому що любив спостерігати за оточуючими», – розповів Джонатан Портіс.

Джерело: The Guardian

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики