У Києві відбудеться акція «Сіль України. День солідарності з нескореним Кримом»

22 лютого о 16.00 у Кримському Домі в Києві відбудеться акція «Сіль України. День солідарності з нескореним Кримом», у рамках якої запланована низка правозахисних та мистецьких подій, пов’язаних із шостою річницею окупації Криму Росією, повідомляє Pen Ukrаine. Організаторами заходу виступили Кримський Дім, Центр громадянських свобод, Український ПЕН, Крим SOS та Крим.Реалії.

«Нас переконують у тому, що Крим втрачено. Але Крим буде втрачено саме тоді, коли ми з цією втратою змиримось. Доти, доки ми не капітулювали, доки ми почуваємось однією країною, доки ми пам’ятаємо про кримські вітер, пісок і сіль – ще нічого не скінчилося, ще зарано вважати це протистояння програним, ще не час говорити про втрату й поразку», – написав письменник Сергій Жадан в анонсі до події.

Акція «Сіль України» розпочнеться у Кримському Домі о 16.00. Вона включатиме в себе:

– Дискусію Протиотрута від зневіри: Уроки сучасної історії Криму за участі Мустафи Джемілєва, Севгіль Мусаєвої, Османа Пашаєва, Аліма Алієва та Ольги Духніч. Учасники розмови обговорять, чому навчили та що проявили шість років анексії Криму, дискустуватимуть про силу та солідарність, підтримку та стратегії подальших дій.

– Фотовиставку журналіста Тараса Ібрагімова «Хроніка реверсивних подій». Останні чотири роки до заборони на в’їзд від ФСБ журналіст висвітлював політично мотивовані судові процеси проти кримських татар та українців на півострові. Фото Тараса – це хроніка історій людей, які потрапили під переслідування за свою позицію.

– Театральний перформанс «Окупація свободи», у рамках якого студенти-актори КНУКіМ відтворять атмосферу півострова за останні шість років. В основі перформансу – не лише кримська поезія, монологи політв’язня, але й звіти правозахисних організацій. «Окупація Свободи» – це перформанс про Крим, тортури, арешти та свободу слова в умовах окупації.

Напередодні акції, 21 лютого, об 11.00 у прес-центрі «Укрінформу» відбудеться прес-конференція за участі організаторів акції.

У лютому минає шостий рік з початку анексії Криму Росією. За даними Центру громадянських свобод, за політичними та релігійними мотивами на півострові переслідується щонайменше 90 осіб. Серед них – громадянські журналісти Наріман Мемедемінов, Ремзі Бекіров, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Руслан Сулейманов, а також правозахисники Емір-Усеїн Куку та Сервер Мустафаєв.

Джерело: Pen Ukrаine

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики