Відомі фіналістки премії Women in Arts-2020 в літературі

 

Журі премії Women in Arts-2020 визначило фіналісток у номінації «Література». Категорія розглядає жінок, які безпосередньо працюють і обрали своєю професією літературу: письменниці і поетеси.

П’ятірка фіналісток:

  1. Софія Андрухович
  2. Катерина Бабкіна
  3. Маріанна Кіяновська
  4. Оксана Забужко
  5. Гаська Шиян

Кандидатки премії Women In Arts оцінюються профільними експертами та експертками відповідної сфери згідно з їхніми актуальними професійними досягненнями та соціальної активності протягом попереднього року. До складу експертної ради у номінації «Література» увійшли Ірина Батуревич, Євгеній Стасіневич, Оксана Щур, Софія Челяк. До складу експертного журі: Ростислав Семків, Андрій Курков, Катерина Калитко. Склад журі премії регулюється за принципом щорічної ротації: переможниці Премії минулого року автоматично входять у склад журі наступного року.

Women in Arts — це незалежна премія, заснована у 2019 році ООН Жінки в рамках руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe в Україні в партнерстві з Українським інститутом. Премія відзначає жінок творчих професій у 6 номінаціях: «Візуальне мистецтво», «Музика», «Театр і кіно», «Література», «Культурний менеджмент»,  «Культурна журналістика, критика й дослідження».

Мета премії — звернути увагу на досягнення жінок, які працюють у мистецтві, публічно подякувати їм за внесок в цю сферу і надихнути на нові досягнення.

Результати та імена переможниць стануть відомі в день церемонії нагородження — 12 березня під час святкування другої річниці руху HeForShe в Україні. Церемонію нагородження проведуть Роман Вінтонів (Майкл Щур) та Ярослава Кравченко, які є адвокатами руху в Україні.

Статуетку-нагороду для премії Women in Arts створила сучасна українська художниця Марія Куліковська. Форма статуетки – це кисті рук, які переплітаються і символізують взаємодію і підтримку.

Нагадаємо, що минулого року лауреаткою премії Women in Arts в категорії «Жінки в літературі» стала Катерина Калитко.

Джерело: офіційний сайт HeForShe

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики