У мережі з’явився фільм про Тараса Прохаська

 

У Мережі з’явився фільм-портрет «Прохасько» про відомого українського письменника Тараса Прохаська. Про це йдеться на сторінці режисерки фільму стала Ганни Фесун у Facebook.

Стрічка є медитативною розмовою із письменником Тарасом Прохаськом в місцях його дитинства — в Делятині. Авторка зняла фільм ще у листопаді 2015-го, а зараз вирішила підтримати людей на карантині, відкривши до неї доступ усім охочим.

«Сорок три хвилини Тарасової присутності. Сорок три хвилини спокою і любові. Жива оповідь про важливе.

Документація Тараса у площині його живого слова. Фіксація Тарасової літератури того магічного ґатунку, яка стається лише в особливому просторі – у присутності оповідача, у процесі його говоріння наживо.

І в площині цього живого епосу – магії слова промовленого – окрім того, про що йде мова, цінним також є і те, як мова твориться.
Цінним є голос, цінним є тембр, інтонації, ритм, мова очей, долонь, важливим є кожен порух.

Важливим є місце: рідне житло – батьківська хата, де минуло дитинство, рідний ландшафт, який творив світобачення Тараса, підказував шлях його життєвого призначення.

Є знання, які можливо передати лише наживо, через відчуття присутності, через стан. Кіно «Прохасько» є таким станом, який відбувся одного листопадового дня у Делятині», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що нещодавно Тарас Прохасько отримав Шевченківську премію з літератури.

Джерело: Тсн

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики