Помер Іван Вакарчук

24tv.ua

Помер 73-річний Іван Вакарчук, колишній ректор Львівського національного університету імені Івана Франка та колишній міністр освіти. Цю інформацію підтвердили в пресслужбі Львівської міської ради.

«На прохання родини похорон Івана Олександровича відбудеться камерно. Поховають на Личаківському кладовищі», – пізніше написав в Facebook мер Львова Андрій Садовий.

Причини смерті не уточнюють, у пресслужбі партїі «Голос» зазначили, що Іван Вакарчук помер «після кількох років хвороби».

Іван Вакарчук – видатний український фізик та громадський діяч.

З 1990 до 2013 був ректором ЛНУ, три роки – з 2007 до 2010 – очолював Міністерство освіти. За його каденції відбулися серйозні реформи вищої освіти в Україні.

«З того часу освіта зазнала ще реформ на краще, але розворушити цю застиглу систему зміг саме Вакарчук. «Фізик твердого діла» – так назвали його тоді медіа, і тут не було перебільшень», – написав Володимир В’ятрович у Facebook.

Вакарчук також батько Святослава Вакарчука, лідера гурту «Океан Ельзи» та партії «Голос», депутата Верховної Ради.

Син вченого також прокоментував смерть батька в Facebook.

«Сьогодні не стало мого найближчого друга. Людини, яка відчувала, розуміла, і знала мене краще, ніж будь-хто на цій Землі. Не стало люблячого чоловіка і батька, і дідуся… Дякую тобі, тато… люблю тебе, і завжди буду любити…», – написав Святослав Вакарчук.

Джерело: BBC News Україна

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики