Від коронавірусу помер чилійський письменник Луїс Сепульведа

Його найвідоміша книжка – «Старий, який читав романи про кохання».

Чилійський письменник, сценарист, режисер і правозахисник Луїс Сепульведа

16 квітня у віці 70 років чилійський письменник, сценарист, режисер і правозахисник Луїс Сепульведа помер через ускладнення, викликані  COVID-19. Про це повідомляє газета El Pais. З 1996 року письменник жив в Іспанії.

Він був госпіталізований в кінці лютого після того, як взяв участь у літературному фестивалі Correntes d’Escritas в Португалії. У Сепульведи виявили симптоми коронавірусу.

Луїс Сепульведа народився в 1949 році в місті Овальє, навчався в Національному інституті в Сантьяго-де-Чилі, де став активістом студентського руху. Після військового перевороту 1973 року його неодноразово заарештовували, він був засуджений до довічного ув’язнення за «підривну діяльність», але зміг втекти в Уругвай, потім до Бразилії, Парагваю та Еквадору. Організував в Кіто театральну групу і брав участь у вивченні життя індіанських племен.

У 1979 році вступив в Бригаду імені Симона Болівара і взяв участь в Сандиністської революції  (унаслідок повстання у 1979 році в Нікарагуа повалили режим диктатора Анастасіо Сомоси). Після перемоги революції оселився в Гамбурзі, приєднався до екологічного руху, працював журналістом організації «Грінпіс», виступав як сценарист і кінорежисер. C 1996 жив в Іспанії.

У 17 років Луїс Сепульведа опбуліковав першу збірку віршів, в 20 років – першу збірку оповідань. Світову популярність письменникові приніс роман «Старий, який читав романи про кохання » (1988), натхненний досвідом життя автора з індіанцями хіваро. З тих пір його романи, книги про подорожі, оповідання та статті були перекладені багатьма мовами. Лауреат ряду літературних нагород, серед яких поетична премія імені Габріели Містраль (1976) і міжнародна премія «Фельгера» (Іспанія, 1990).

Він також написав такі твори, як «Історія одного дуже повільного равлика, або Як важливо бути собою», «Історія про чайку та про кота, який навчив її літати», «Щоденник сентиментального кілера», «Історія пса на ім’я Вірний» і «Незустріч». У 2002 році вийшов його фільм «Ніде».

Є одним із найвизначніших сучасних латиноамериканських письменників.

Джерело: El Pais

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики