Музеї за рівність: стікерпак із героями Орвелла та серія дописів про злочини СССР

Щороку ICOM (Міжнародне об’єднання музеїв) обирає головну тему Дня музеїв, який відзначають 18 травня. Цьогоріч це «Музеї за рівність». Як зазначає музейна спільнота: «День музеїв-2020 має стати майданчиком для різних поглядів і точок зору, інструментом для подолання упередженості».

До Міжнародного дня музеїв команда Музею Голодомору підготувала серію публікацій про нерівність і злочинність тоталітарного режиму в СССР, а також створила стікери для Telegram, головними героями яких є персонажі «Колгоспу тварин» Джорджа Орвелла — сатиричного твору про СССР з легендарною фразою «Усі тварини рівні, але деякі рівніші».

Про ініціативу: Проєкт Музею Голодомору «Рівніші за інших: про злочини та привілеї в СССР» створений для привернення уваги до історичного періоду, протягом якого відкрите суспільство та рівні права були неможливими. Серія дописів з історичними документами та фактами публікуватиметься за #рівнішізаінших у ФБ, Інстаграмі та Телеграмі, а серію стікерів-ілюстрацій можна буде завантажити.

Про стікери: «Всі ми рівні, але дехто рівніший за інших», — зазначав Джордж Орвелл. У повісті «Колгосп тварин» в алегоричній формі відображено події епохи сталінізму перед Другою світовою війною.

Важливо, що переклад українською став одним із перших у світі й сам Орвелл написав передмову до українського видання. Англомовна її версія не збереглася. У ній автор зазначив, що твір створено «…щоб люди на заході Европи побачили совєтський режим таким, яким він є…».

Адреса: м. Київ, вул. Лаврська, 3 (метро «Арсенальна»)

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики