Помер поет Мойсей Фішбейн

Після важкої хвороби на 74-му році життя помер відомий український поет та перекладач, лауреат премії імені Василя Стуса Мойсей Фішбейн.

Про це повідомив 26 травня голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський на своїй сторінці у фейсбуці.

«Сьогодні увечері після важкої хвороби помер визначний український письменник Мойсей Фішбейн. Про це мені щойно повідомила його дружина п. Олена», – написав Сидоржевський.

Про те, що Фішбейн тяжко хворіє, стало відомо у  грудні 2019 року. Тоді український ПЕН-центр, до якого належав поет, збирав для нього кошти на проведення операції за кордоном та подальшої реабілітації.

Мойсей Фішбейн – український поет та перекладач єврейського походження, лауреат премії імені Василя Стуса, член Українського ПЕН та Національної спілки письменників України. Лицар ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня і ордена Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня та орденом «За інтелектуальну відвагу».

Микола Сидоржевський наводить цитату поета: «Український поет не повинен ставитися позитивно, чи негативно до українського народу, більше того – я український націоналіст, яким повинен бути кожен поет».

Мойсей Фішбейн народився 1 грудня 1946 року в Чернівцях. Працював у Головній редакції Української радянської енциклопедії та літературним секретарем Миколи Бажана.

1979 року внаслідок відмови від співпраці з КДБ був змушений емігрувати. З 1982 року жив у Німеччині. 2003 року повернувся в Україну.

Автор книжок «Ямбове коло» (1974), «Збірка без назви» (1984), «Дивний сад» (1991), «Апокриф» (1996), «Розпорошені тіні» (2001), «Аферизми» (2003), «Ранній рай» (2006).

Переклав українською з німецької поезії Генріха Гайне, Ґеорґа Тракля, Райнера Марії Рільке, Гуґо фон Гофмансталя, Пауля Целана, Ганса Карла Артманна, з івриту – Хаїма Нахмана Бялика та Єгуди Га-Леві, з ідиш –  Меера Хараца, з російської – Максиміліана Волошина, Олександра Твардовського тощо.

Джерело: Новинарня

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики