Суд відпустив на поруки поета й активіста Андрія Хаєцького

В Одесі та Києві відбулися акції на його підтримку.

Фото — Український ПЕН

Взяти на поруки Хаєцького зголосилися народні депутати Сергій Колебошин, Анатолій Урбанський, Соломія Бобровська, депутатка Одеської міськради Лілія Леонідова, голова БФ «Корпорація монстрів» Катерина Ножевнікова.

Суд постановив звільнити Хаєцького з-під варти негайно. На Хаєцького покладено обов’язок повідомляти правоохоронні органи і суд про зміну місця проживання і роботи, не відлучатися з Одеси без дозволу, прибувати на виклики до прокурора, слідчого, суду, здати закордонний паспорт.

Нагадаємо, 22 травня Київський районний суд Одеси ухвалив рішення про взяття під варту на 2 місяці громадського активіста і поета Андрія Хаєцького. Його звинувачують у причетності до трагедії, яка сталася 4 грудня 2019 року в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу і забрала життя 16 людей.

До трагедії Андрій Хаєцький працював у коледжі заступником директора з адміністративно-господарської роботи. Проте він звільнився з навчального закладу ще в листопаді. Він повідомив керівництву коледжу про своє звільнення 4 листопада 2019 року, після чого відпрацював передбачені законом 2 тижні й 18 листопада отримав наказ про своє звільнення. 

Натомість Прокуратура Одеської області заявляє, що Андрій Хаєцький перебував на посаді до 2 грудня. Його звинувачують «у порушенні встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, внаслідок чого виникла пожежа, яка спричинила загибель людей, а також майнову шкоду в особливо великому розмірі».

«Окрім того, прокуратура базує своє звинувачення проти Хаєцього на тому, що він переховувався від правоохоронних органів та суду, що, за нашою інформацією, не відповідає дійсності: він з’являвся на допити за першою вимогою, а його місце роботи й місце проживання добре відомі слідчим. Тому, на нашу думку, висунута йому підозра у скоєнні злочину як відповідальному за пожежу в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу є безпідставною , — йдеться у заяві Українського ПЕНу— Беручи до уваги документи й факти, які нам вдалось отримати, ми бачимо у цій справі спробу відвести увагу суспільства та правоохоронних органів від тих, хто за посадовими обов’язками відповідав за пожежну безпеку, розпоряджався фінансами і підписував відповідні документи у навчальному закладі. Вина кожного має бути доведена у законний спосіб. На сьогодні Андрій Хаєцький отримав найсуворіший запобіжний захід серед усіх можливих: подібна жорстка міра обмеження свободи, на наше переконання, має мало спільного зі справедливим правосуддям.

Ми знаємо Андрія Хаєцького як принципову й порядну людину, активного учасника правозахисних кампаній, а також талановитого поета. Андрій Хаєцький має інвалідність 3-ї групи, раніше був прооперований на серці, йому встановлено протез мітрального клапана, і перебування в СІЗО є прямим ризиком для його здоров’я».

У соціальних мережах розгорнулася масштабна акція на підтримку Хаєцького. До неї долучилися відомі культурні діячі, волонтери, чиновники.

28 травня в Одесі та Києві пройшли акції на підтримку Андрія Хаєцького.

Джерело: Укрінформ, Український ПЕН

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики