Не перемикаймося…

Ірина Троскот

Не є новиною те, що нинішня коронакриза зачепила майже кожного з нас, спричинивши чимало змін. Як і не новина, що попереду – украй нелегкий для всіх нас час. Для нас – це насамперед для культури й зокрема для літературного процесу. І найбільше в її українському сегменті.

Такою є одна з причин того, що найближчим часом «ЛітАкцент» укотре дещо переформатується. На сайті, на жаль, стане менше текстів (але про це згодом, у наступній колонці), зате, на радість, більше якісного відео й аудіо. Зокрема ми фінішуємо зі своєю спробою згуртувати довкола ЛітАкценту найцікавіших автономних блогерів, які працюють у відео й аудіоформатах і кожен у свій спосіб розповідає про літературу. Як з’ясувалося, такого якісного контенту в українському неті менше, ніж хотілося б, але він є. Тому ми послухали / переглянули десятки записів і запропонували найкращим із тих, хто їх творить, авторські підсторінки на сайті. І за згоду кожного неймовірно вдячні! Тому відтепер можна буде сміливо зазирати на ЛітАкцент не лише щоб прочитати про літературу, а й щоб послухати та переглянути. Щоб легко повертатися до прослуханого. Щоб мати готову вибірку й так зокрема заощаджувати час і зусилля. Зрештою, щоб не випускати з уваги й завжди мати під рукою найкраще з наявного.

До того ж, думаю, у нинішній непростий час як ніколи важливо гуртуватися й підтримувати одне одного навзаєм у своєму цеху. Тим паче, коли нас мало. Тим паче, коли найближче майбутнє тривожне. Тим паче, коли завжди є ті, хто робить чимало всупереч усьому несприятливому довкола. Бо література має бути.

Не перемикаймося, еге ж…

Ірина Троскот

Народилася 1981 року в Івано-Франківську. Закінчила Національний університет імені Тараса Шевченка. Працювала у пресі й книжкових видавництвах. Від 2012 р. - головна редакторка сайту "ЛітАкцент"