Святкування річниці Гоголя на Батьківщині письменника

Микола Гоголь
Микола Гоголь

На Полтавщині, у рідному краї Гоголя, сьогодні відбуваються масові святкові заходи з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження письменника. Головні урочистості за участю Президента України Віктора Ющенка проходять у Миргородському і Шишацькому районах, де знаходяться, пам’ятки, пов’язані з життям Миколи Гоголя та його родини, зокрема, Спасо-Преображенська церква та гоголівська садиба, яка нині є музеєм-заповідником.

Не менш велелюдне святкування спостерігається в Полтаві, де Гоголь учився в місцевому повітовому училищі, що нині засвідчує встановлена з нагоди ювілею меморіальна дошка. До обласного центру прибуло чимало гостей з різних регіонів України та з-за кордону. Серед них – і представники Посольства Російської Федерації в Україні. Вже зранку вони разом з міською громадськістю і владою взяли участь у відкритті відреставрованого пам’ятника Гоголю і презентації Алеї гоголівських героїв.

Наразі святкування набирає все більш масового характеру. Тільки у Полтаві готуються стартувати феєрична карнавальна хода та Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя». Як передбачається, урочистості з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Гоголя триватимуть у його рідному краї до кінця цього тижня.

Джерело:  УКРІНФОРМ

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики