Визначено фаворита Нобелівки-2009

amosozНа думку британських букмекерів найбільші шанси отримати Нобелівську премію з літератури має ізраїльтянин Амос Оз (Amos Oz), пише The Guardian.

Фірма Ladbrokes приймає ставки на Оза з розрахунку 4/1. Непогані шанси є також в алжирської письменниці Ассії Джебар (Assia Djebar) — 5/1, — іспанця Хуана Гойтісоло (Juan Goytisolo; 6/1) й американських романістів Джойс Керол Оутс (Joyce Carol Oates) і Філіпа Рота (Philip Roth) — по 7/1.

Окрім того, в топ-10 за версією Ladbrokes потрапив сирійський поет Адоніс (Adonis; 8/1), а також американець Томас Пінчон (Thomas Pynchon), італійці Клаудіо Магріс (Claudio Magris) та Антоніо Табуккі (Antonio Tabucchi), а також японець Харукі Муракамі (Haruki Murakami) — все по 9/1.

На Боба Ділана приймають ставки з розрахунку 25/1, а на Салмана Рушді (Salman Rushdie) — 80/1. Утім, The Guardian нагадує, що лауреат минулого року, француз Жан-Марі Гюстав Леклезіо (Jean-Marie Gustave le Clézio), спочатку не був у фаворитах у Ladbrokes — його шанси оцінювалися у 14/1.

Нинішнього лауреата Нобелівської премії з літератури мають оголосити в жовтні. Зараз короткий список вже має бути сформованим, проте, за правилами премії він тримається у таємниці.

OpenSpace.ru

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики