Екранізація Маркеса під загрозою

Габріель Гарсіа Маркес
Габріель Гарсіа Маркес

Влада мексиканського штату Пуебла відмовилася фінансувати екранізацію останнього роману нобелівського лауреата колумбійця Габріеля Гарсіа Маркеса «Згадуючи моїх сумних повій» у зв’язку з полемікою, яка розпочалася в країні через сюжет роману.

Роман «Згадуючи моїх сумних повій» було опубліковано в 2004 році, у ньому йдеться про 90-річного журналіста, що у день свого народження вирушає до борделю, щоби провести ніч із 14-річною повією.

Початок зйомок було заплановано в Мексиці на кінець жовтня, проте сюжет роману спричинив серйозні дискусії серед представників релігійних і правозахисних організацій, зокрема тих, що займаються проблемами дитячої проституції. Вони вимагали від влади штату Пуебла, режисера картини та самого Маркеса відмовитися від зйомок, мотивуючи це тим, що такий фільм може стати пропагандою дитячої проституції

Спершу було заплановано, що картину спільного виробництва Іспанії, Мексики та Данії буде знято за спонсорської підтримки міжнародного медіа-холдингу Televisa, а її бюджет становитиме 5-8 мільйонів доларів, 20% з яких виділить влада Пуебли.

Але в останню мить влада штату заявила, що не схвалює зйомок фільму і не фінансуватиме проект.

На думку продюсера картини Рікардо дель Ріо (Ricardo del Rio), полеміка в суспільстві, спричинена зйомками фільму, необґрунтована.

Коментраів самого Маркеса щодо ситуації, яка склалася, поки не надходило.

За матеріалами РИА Новости

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики