Український «Перелаз» в Білорусі

poster-peralaz-rgb

12-13 грудня в мінській галереї сучасного мистецтва «Ў» відбудеться перший фестиваль актуального українського мистецтва в Білорусі «Перелаз».

«Перелаз» — це своєрідна відповідь фестивалю «Білоруська весна», який три роки поспіль представляв білоруську неофіційну культуру в Україні. Таким чином організатори вирішили вирівняти баланс культурного обміну між двома державами.

У рамках фестивалю до Мінська приїде Олександр Ірванець, щоб разом з Володимиром Орловим (який, до речі, переклав білоруською роман Ірванця «Рівне/Ровно») зустрітися з мінськими читачами.

Поети-слемери Дмитро Лазуткін, Артем Полежака, Павло Коробчук у складі української поетичної збірної дадуть бій білоруській команді (Віталій Рижков, Віктор Жибуль, Віра Бурлак). Слем-арбітром поєдинку буде Андрій Хадановіч.

Також на фестивалі покажуть підбірку української анімаційної школи Євгена Сивоконя, серед учнів якого Степан Коваль, чий пластиліновий мультфільм «Йшов трамвай № 9» отримав «Срібного ведмедя» на Берлінале у 2003 році. А ще — кінодокументалістику Фелікса Соболєва та його учнів, Олександра Раднянського і Сергія Волкова.

За матеріалами Наша Ніва

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики