Урсула Ле Гуїн проти Google Books

Урсула Ле Гуїн. Фото із сайту ursulakleguin.ru
Урсула Ле Гуїн. Фото із сайту ursulakleguin.ru

Відома американська письменниця Урсула Ле Гуїн заявила про свій вихід з Гільдії авторів США, організації, що об’єднує американських літераторів. У своєму листі вона назвала причину свого рішення — угоду Гільдії з компанією Google, яку Ле Гуїн назвала «угодою з дияволом».

У 2005 році Гільдія авторів та інші організації подали до суду на Google через проект Google Books, який передбачає оцифрування мільйонів книжок і розміщення їх у мережі Інтернет. У 2008 році позивач і відповідач змогли домовитися; було опубліковано угоду про врегулювання претензій.

Проти цієї угоди і виступила 80-річна Ле Гуїн. Вона звинуватила Гільдію в тому, що та «здалася без боротьби» і перестала захищати права письменників. Свої претензії знаменита авторка фентезі та наукової фантастики не конкретизувала, зазначивши, що не хоче більше обговорювати переваги та недоліки угоди.

Ле Гуїн повідомила, що була членом Гільдії 37 років, справно сплачуючи внески, і при цьому не брала участі в письменницьких вечірках, тому що живе в Орегоні. Вона оголосила, що не виходить з інших письменницьких спілок, які проти угоди з Google.

За матеріалами Lenta.ru

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики