«Українських письменників неможливо порівняти з Достоєвським»

Дмитро Табачник. Фото із сайту nbuv.gov.ua
Дмитро Табачник. Фото із сайту nbuv.gov.ua

Жодного українського письменника неможливо порівняти з Львом Толстим чи з Федором Достоєвським. Про це заявив міністр освіти Дмитро Табачник в інтерв’ю Zaxid.net.

Відповідаючи на питання щодо сучасних українських письменників Сергія Жадана, Юрія Андруховича, Оксани Забужко, він сказав: «В жодному підручнику перелічених вами трьох письменників немає в обов’язковому шкільному курсі. В додатковому — є, в нормативному підручнику – ні».

«Толстой і Достоєвський були моральними авторитетами для суспільства останньої чверті XIX — початку XX століття. Є вони моральними авторитетами і сьогодні», — зазначив міністр. За словами Дмитра Табачника, «за життя їх не вивчали в гімназичному курсі, і це не завадило ані суспільству знайомитися з моральними авторитетами, ані самим авторитетам набути світового значення». «Нехай Забужко, Андрухович і Жадан йдуть тим самим шляхом. Я не буду втручатися в програму по літературі», — заявив міністр.

«Я висловив свою власну думку, і зараз кажу: підручники з літератури старших класів і без того надзвичайно переобтяжені, щоб вписувати у програму кожного охочого українського літератора», — зауважив Табачник.

Крім того, він заявив, що протягом попередніх п’яти років російська мова зазнавала утисків.
«У столиці України і у багатьох українських містах, не радячись з батьками і з педагогічними колективами, закривали, розформовували і не давали створювати російські класи», — заявив міністр.

За матеріалами Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики