Краків. Повернення Стефаника

12 травня 2011 року в Кракові відбулася Міжнародна наукова конференція “Василь Стефаник на тлі епохи”, приурочена 140-річчю від дня народження класика української новели.

Місце проведення було вибрано не випадково, адже саме у Кракові Стефаник провів дуже важливий період своєї творчої біографії, навчаючись на медичному факультеті тутешнього університету в 1892–1900 роках і формуючись як літератор та інтелектуал. Умовою проведення конференції стала плідна співпраця двох університетів – Ягеллонського у Кракові та Прикарпатського національного імені Василя Стефаника в Івано-Франківську. Зібраних в урочистій залі засідань гостей заходу тепло привітали проректор з міжнародної співпраці Ягеллонського університету проф. Щепан Білінський та генеральний консул України у Кракові Віталій Максименко.

Міжнародна конференція об’єднала не тільки фахівців із творчості Василя Стефаника, а й дослідників різноманітних історичних та культурних контекстів. Упродовж робочого дня було було виголошено 21 доповідь, причому тематика виступів торкалася не тільки новел Стефаника, а й його біографії, політичних, національних та суспільних проблем Галичини й України його часу. Міждисциплінарний характер дискусії став дуже важливою ознакою краківської зустрічі науковців, а діалог польських та українських учених забезпечив успіх проведеного заходу. Увагу присутніх привернули доповіді літературознавців Володимира Мокрого та Ярослава Поліщука (Краків) Степана Хороба та Романа Піхманця (Івано-Франківськ), Агнешки Матусяк (Вроцлав), істориків Ярослава Мокляка й Тадеуша Філяра (Краків), мовознавців Василя Ґрещука та Віталія Кононенка (Івано-Франківськ) та ін. Небавом вони будуть опубліковані у спеціальній колективній монографії. Учасники конференції відвідали також пам’ятні місця Кракова, пов’язані з біографією Василя Стефаника.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики