Допиши Євангеліє власноруч

Кожен українець може власноруч написати рядок у новому виданні Пересопницького Євангелія. Такий проект стартував 19 липня у Києві. Видання нового рукопису – лише частина святкувань, приурочених до 450-річчя від часу створення пам’ятки, обіцяють урядовці.

Відтепер кожен українець може написати рядок у сучасному рукописі книги. Проект має об’єднати людей не лише в Україні, але й за кордоном, каже директор видавництва «АДЕФ» Ігор Шпак. Анкета учасника та інструкції знаходяться на сайті видавництва.

«Перший рядок ми віддали дівчинці з невеличкого міста Ізяслав Хмельницької області. Це приблизно 30 кілометрів від Двірців, де почалося написання книги. Цій дівчинці зараз 11 років. Ми сподіваємося, що через 50 років вона візьме участь у святкуванні 500-річчя від написання Пересопницького Євангеліє. Ми намагаємося зараз підготувати невеличку армію тих, хто братиме участь у наступних святкуваннях», – розповідає Ігор Шпак.

Кожен зареєстрований отримає свій особистий рядок. Учасник проекту має написати його на папері, відсканувати та відіслати до видавництва. Усього вільні близько 18 тисяч рядків. Якщо бажаючих буде більше, то проект продовжать та випустять нове видання, обіцяють організатори.

Такий захід потрібний Україні, та невідомо чи зможуть його зробити всенародним, вважає директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський.

«Щоб такий проект став успішним, треба про нього більше говорити, і має бути хороша PR-компанія», – зазначає Тарас Антошевський.

 www.radiosvoboda.org

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики