Писати, як Астрід Ліндґрен

Фото з сайту metrobloggen.se

Оголошено довгий список однієї з найбагатших і найпрестижніших міжнародних нагород – премії імені Астрід Ліндґрен (нею нагороджують письменників, які пишуть для дітей). До списку цього року потрапили Квентін Блейк, Нейл Ґайман, Меґ Рософф і Міхаель Росен та ін.

Загалом за нагороду змагатимуться 184 кандидати, серед яких письменники, автори, популяризатори читання й казкарі. 17 із них номіновано за твори, написані «в дусі Астрід Ліндґрен».

«184 кандидати чи менше – однаково дуже добре бути номінованим на цю премію, — зауважив колишній її лауреат Міхаель Росен. — Це значить, що є кілька людей, які вважають те, що я роблю, вартісним. Писання дитячих книжок сповнене дуже суперечливих емоцій щодо власної значимості, і номінація на премію Астрід Ліндґрен – якраз те, що дозволяє думати в тому напрямку бодай трохи менше».

Тієї ж думки дотримується й інша номінантка, Меґ Рософф, яка одержала премію дитячих художніх творів від газети Ґардіан (Guardian children’s fiction prize): «У нас не так багато нагород, які б змушували радіти вже тому, що ти потрапила в довгий список на 184 особи, однак премія імені Астрід Ліндґрен – то радше запрошення доєднатися до ексклюзивного світового клубу. Кілька людей, який я найбільше люблю й поважаю, у цьому списку».

Премію запроваджено на пошану авторки Пеппі Довгої-Панчохи в 2002 році, у рік смерті Ліндґрен. Нагороджують «осіб та організації, які працюють у традиції Ліндґрен і стоять на сторожі демократичних цінностей». Цього року в довгий список премії Астрід Ліндґрен потрапили 66 країн, і серед них там дебютували Кіпр, Еквадор, Еритрея, Ґренландія, Молдова, Монголія, Танзанія і Замбія. Проект бібліотеки Лубуто в Замбії, у рамках якого відкривають бібліотеки для вуличних дітей Африки, ідеально потрапляє під програму премії.

Переможця, якого обере авторитетне міжнародне журі, оголосять 20 березня у Віммербі (Швеція), рідному місті Астрід Ліндґрен.

А тимчасом нагадаємо, що в Україні цього року запроваджено власну літературну премію для дитячих письменників – «Великий їжак». Уперше «Великого їжака» вручать уже 25 травня 2012 року.
За матеріалами The Guardian.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики