«Старші» вампіри проти «молодших»

Фото stepheniemeyer.com

У час, коли американська молодь святкувала Геловін, «королева вампірської прози», авторка бестселера «Інтерв’ю з вампіром» Енн Райс (Anne Rice), викликала обурення тисячі прихильниць таланту Стефані Маєр, образивши її «осяйних кровопивць» із тетралогії «Сутінки», — пише The Guardian.

Письменниця написала в себе на Facebook, що її вампіри – Лестат і Луїс «співчувають вампірам, які виблискують на сонці», натякаючи на те, що персонажі вампірської саги Стефані Маєр мерехтять при сонячному світлі, як діаманти. «Вони [персонажі Райс] ніколи б не скривдили безсмертних, які вирішили провести вічність, ходячи до провінційної школи знову і знову – так само, як вони б ніколи не скривдили фізично чи розумово неповноцінних. Мої вампіри дорослі. Вони можуть дозволити собі милосердя», — додала Енн Райс.

Запис миттєво розійшовся по мережі – у студентській газеті Університету Північної Дакоти з’явилася стаття «Чи можуть вампіри виблискувати на сонці?»; тисячі фанів і фанаток обох письменниць взялися обговорювати проблему «осяйних вампірів» Маєр. Відтак «опоненти» почали розмірковувати, чиї вампіри сильніші. «Вампіри Енн Райс знищать цих ганчірок із «Сутінків», — написав один із учасників «дискусії».

Дійшло до того, що сама Райс, зрештою, мусила прокоментувати свою репліку на Facebook: «Говорячи про різні інтерпретації, можна залучати бодай трішечки гумору», — сказала письменниця. «Я – безсумнівно – дуже, дуже люблю нових авторів вампірських текстів. Як любитель, я вихваляю оригінальні підходи й успіх Чарлайн Гарріс і Стефані Маєр. Це забава, друзі, ці всі нові вампіри мандрують фентезійним світом. І невеличка доля гумору тут як ніколи доречна», — підсумувала Райс.

Пізніше Енн Райс, яка нещодавно написала нові серії книжок про кілера-контрактника, якого найняв серафим, а також – два романи про життя Ісуса Христа, розповіла: «Гадаю, це новий золотий вік для шанувальників фентезі, отож, багато нових талановитих письменників пропонують своїх вампірів, вовкулак та інших надприродних героїв. Це все робиться для нашої втіхи, і так завжди було. Мені подобаються нові автори так само, як і старі».

Слід зазначити, що попри неймовірний комерційний успіх вампірської саги Стефані Маєр, Енн Райс – не перша авторка цього жанру, яка критикує «Сутінки». Раніше Стівен Кінґ заявив, що «написане Стефані Маєр не варте й дірки від бублика» і що «вона не дуже добра» як письменниця.

За матеріалами The Guardian.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики