Шекспір під Radiohead

Фото з сайту gazeta.ua

18 і 19 листопада в Національній опері відбудеться прем’єра балету “Radio & Juliet”. У рамках спільної вистави з двох актів також покажуть “Кармен-сюїту”. На сцену вийдуть танцівники Національного театру Словенії та Національної опери України. Головні ролі виконають зірки російського Маріїнського театру, українське подружжя Денис та Анастасія Матвієнки.

“Для балету використали музику британської рок-групи “Radiohead”, — розповідає Денис Матвієнко. – Тому “Radio & Juliet” — це гра слів. Вистава триває 45 хвилин. Танцюватимуть 6 чоловіків і одна жінка – моя дружина. Вона гратиме Джульєтту. Я виконаю роль Ромео. Також візьме участь постановник балету Едвард Клюг. Він є художнім керівником Словенського національного театру”.

Сцену залишать без декорації. Використають тільки світло й відео-інсталяції.
“Radio & Juliet” поставив 2005 року, — каже Едвард Клюг. — Я створюю нову естетику сучасного танцю, хоча за основу беру класичний балет. Люди називають це пластикою у стилі Клюга”.

Квитки на виставу коштують 150-2000 гривень.

Нагадаємо, що раніше в Київському театрі оперети відбувся балет за мотивами “Дванадцяти обручів” Ю. Андруховича й Горацієвих “Од”.

Gazeta.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики