Секс Кінґу не вдався

Стівен Кінґ. Фото thesecreases.blogspot.com

Новий роман «22.11.63» популярного письменника Стівена Кінґа було номіновано на премію Bad Sex awards за найгірші описи сексуальних сцен у художній літературі. У своїй книжці Кінґ порівнює секс із «поземною версією танцю Медісон» — популярного в Огайо в 50-60-ті рр. ХХ ст. танцю.

Аби читачі могли оцінити справедливість короткого списку Bad Sex awards, The Guardian наводить уривок із «22.11.63»:

Вона сказала: «Не зволікай, я й так достатньо чекала». Я поцілував спітнілу впадину її скроні й порухом стегон проник у неї. (…) Вона тяжко зітхнула, ледь подалася назад і відтак розкрила свої стегна мені назустріч. (…)

«Сейді? Усе гаразд?»

«Боженькужмій», — сказала вона, і я розсміявся. Вона розплющила очі, з цікавістю й надією подивилася на мене: «Це все, чи далі буде?»

«Буде, буде, — відповів я. – Не знаю, чи багато. Я довго не був із жінкою».
Виявилося, що доволі багато. (…) Зрештою, вона почала стогнати: «Любий, мій любий, мій любий любий Боже, о, мій солоденький!».

Крім Стівена Кінґа, Literary Review включив до короткого списку іншого відомого письменника, претендента на найпрестижнішу літературну премію Азії Харукі Муракамі. Його номіновано за трилогію «1Q84», що вже встигла стати світовим бестселером.

Також до списку авторів, які найгірше описали секс, увійшли книжки «Останній Завіт Біблії» (The Final Testament of the Holy Bible) Джеймса Фрея, романи Себастіана Баррі та Лі Чайлда, «Мертва Європа» (Dead Europe) австралійського письменника Крістофера Ціолкаса, а також «Велика ніч» (The Great Night) Кріса Адріанса.
Прикметно, що до короткого списку ввійшли тільки дві жінки-авторки – 75-річна Джин Оул (Jean Auel) і Дорі Остерміллер.

Переможців оголосять 6 грудня на церемонії в Лондоні. Цього року премію Bad Sex awards, що її запровадив британський літературний журнал Literary Review, присуджують 19-й раз.

Головна мета Bad Sex awards – «привернути увагу до сирих, позбавлених смаку, часто поверхових і надмірних описів сексу в сучасному романі», а відтак «знеохотити» таких авторів писати далі.

Нагадаємо, що торік премію здобув Рован Сомервілль за свій другий роман «Її форма» (The Shape of Her).

За матеріалами The Telegraph, The Guardian.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики