Українську книжку чекають у Ляйпцигу

Фото technoaasim.blogspot.com

Організатори Ляйпцизької книжкової виставки-ярмарку зацікавлені у співпраці з українськими видавцями, — повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

Так, учора, 24 листопада, відбулася зустріч першого заступника голови Держкомтелерадіо України Анатолія Мураховського з представниками Ляйпцизької книжкової виставки-ярмарку. Метою зустрічі стало обговорення можливості участі українських видавців і книгорозповсюджувачів у Ляйпцизькому книжковому форумі у 2012 році.

Зокрема, директор Ляйпцизької книжкової виставки-ярмарку Олівер Зіллє наголосив на тому, що у фокусі наступного книжкового форуму в м. Ляйпциг перебуватиме Україна, Польща та Білорусь.

«Увага Європи прикута до України і Польщі у зв’язку із проведенням Євро-2012, саме тому, на наш погляд, доцільно було б представити ще й культурну, літературну сферу обох країн, — сказав Олівер Зіллє. – Маємо також надію, що участь у форумі дасть змогу українським видавцям ознайомитися з німецьким та європейським видавничим ресурсом загалом, а також налагодити необхідні контакти для подальшої співпраці».

Представники Ляйпцизької книжкової виставки-ярмарку запропонували Держкомтелерадіо виступити організатором презентації українського стенду на форумі наступного року. Олівер Зіллє також зазначив, що організаторами виставки та їхніми партнерами вже створено базовий бюджет для презентації України на книжковому форумі.

«Німецька і польська фундації підтримують українських авторів. На це передбачені деякі кошти. Крім того, нам вдалося домовитися з кількома німецькими, австрійськими та швейцарськими видавництвами, які видають українських авторів за кордоном, щоб вони сприяли фінансовій стороні участі України на Ляйпцизькому форумі наступного року. Наш пріоритет у 2012 році – презентація України на Ляйпцизькому книжковому форумі», — наголосила координатор проектів у Польщі, Україні, Білорусії Катерина Стецевич.

«Є декілька можливих варіантів представлення українського національного стенду в Ляйпцигу, — зазначив Анатолій Мураховський. — Ми опрацьовуватимемо питання щодо створення відповідної програми презентації, запрошення видавців, формування книжкової експозиції».

Президент Української асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін запевнив, що крім представлення вітчизняної видавничої продукції на міжнародній арені, Україна зацікавлена також у появі європейських видавців на своїх теренах.

«У разі відповідних інвестицій, кредитування видавничий бізнес в Україні може бути надприбутковим, — підкреслив Олександр Афонін. — Щодо участі в Ляйпцизькому форумі, то над цим ми працюватимемо разом із Держкомтелерадіо, адже наш пріоритет – гідне представлення літературного «обличчя» України».

Нагадаємо, що нещодавно стало відомо про майбутню співпрацю Міжнародного поетичного фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ із Ляйпцизькою книжковою виставкою-ярмарком.

Джерело: Прес-служба Держкомтелерадіо.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики